data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Diecezjalna Sztafeta Modlitwy ruszyła!

2015-01-24 / sztafeta modlitwy

30 listopada, w I Niedzielę Adwentu, w katedrze na Wawelu rozpoczęła się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Dlaczego jest ona ważna? Już za półtora roku czeka nas wydarzenie, jakiego do tej pory jeszcze ani w Polsce, ani w Krakowie nie mieliśmy!


Jako diecezja mamy zadanie całkiem wyjątkowe: to my będziemy gościć młodych podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych w lipcu 2016 roku. To, jak wszyscy przeżyjemy te dni, zależy w dużej mierze od tego jak się na nie przygotujemy, w parafiach i osobiście. Jednym z projektów pastoralnych, do których chcemy Was zaprosić, jest właśnie Sztafeta Modlitwy – wspólne dzieło całej diecezji.

Każdego dnia inna parafia będzie modliła się w tej intencji Światowych Dni Młodzieży. Prosimy Was o pomoc księżom duszpasterzom w przygotowaniu tego wydarzenia. Liczymy, że wraz z nimi, z katechetami, siostrami zakonnymi i Waszymi rówieśnikami przygotujecie ciekawy program, który pokaże, czym są Światowe Dni Młodzieży i pociągnie do włączenia się w ich przygotowanie wszystkich parafian. To od Was w dużej mierze zależy, czy inni poczują, że to także ich sprawa!


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam