data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Co znajdzie się w pakiecie pielgrzyma?

2016-06-16


Każdemu zarejestrowanemu pielgrzymowi przysługuje pakiet pielgrzyma. Pakiet pielgrzyma zawiera materiały duszpasterskie, plecak pielgrzyma wraz z zawartością oraz część wartościową jak talony żywieniowe, identyfikatory i mapy. Prezentujemy, jak będzie wyglądać plecak, jego zawartość oraz pozostałe elementy pakietu.

W lipcu Kraków wypełnią około 2 miliony młodych ludzi, którzy przez tydzień będą uczestniczyć w wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży. Dla każdego zarejestrowanego pielgrzyma został przygotowany plecak, zawierający wszystkie potrzebne materiały, mające zapewnić komfort pielgrzymowania. Dla pielgrzymów materiały pozostaną również pamiątką z czasu spędzonego w Krakowie.Plecak oraz jego skład

Plecak – podstawa wyposażenia każdego pielgrzyma. Elementem graficznym znajdującym się na plecaku jest iskra miłosierdzia - jeden z elementów logo ŚDM Kraków 2016. 

- Podczas projektowania plecaka najważniejsza jest grafika i kształt. Co do grafiki, chcieliśmy aby nasz przekaz był spójny, czyli uwzględniał tematykę miłosierdzia i iskrę, która „wyjdzie z Krakowa na cały świat”. Stąd na plecaku właśnie ten element logo. Jeśli chodzi o kształt, najbardziej byliśmy skupieni na funkcjonalności. Do ostatecznego kształtu plecaka dochodziliśmy przez niemal… trzy miesiące! Przeszywaliśmy, modyfikowaliśmy bardzo dużo modeli, testowaliśmy na chudych i grubych… Było to bardzo radosne i ciekawe doświadczenie - opowiada Monika Rybczyńska, koordynatorka Sektora Designu ŚDM Kraków 2016.

Zawartość pakietu stanowią również: bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, szalik z mikrofibry, wielofunkcyjna chusta, która m.in. ochroni przed lipcowym słońcem oraz peleryna - w razie deszczu. Plecak wraz z zawartością będzie dostępny w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym. 

Całość pakietu pielgrzyma została opracowana graficznie na podstawie zwycięskiego projektu w konkursie „Bądź na topie”.
- Ostatecznie pakiet zaprojektowaliśmy z pomocą Hanny Talarek, której projekt bardzo nam się spodobał. Później był jeszcze modyfikowany, ale podstawa jest dziełem Hani – mówi Monika Rybczyńska.Pozostałe elementy pakietu pielgrzyma

W pakiecie pielgrzyma znajdą się również materiały religijno-informacyjne w postaci książkowej: modlitewnik, przewodnik pielgrzyma, przewodnik pielgrzyma po Krakowie, „Jezus ufa tobie. Inna książka o Bożym Miłosierdziu”- publikacja przedstawiająca ideę Bożego Miłosierdzia. Oprócz tego, w pakiecie znajdzie się identyfikator, który będzie uprawniał min. do darmowego transportu (komunikacja miejska i aglomeracyjna oraz kolej w obszarze stref zakwaterowania i w okresie ważności wybranego pakietu), mapki oraz – w zależności od wybranego rodzaju pakietu – talony żywieniowe.


Pielgrzymi będą mogli odebrać pakiety po przyjeździe do Krakowa. Podczas procesu rejestracji każdy pielgrzym otrzyma dokument, wygenerowany przez system, na podstawie którego będzie uprawniony do odbioru określonego pakietu pielgrzyma.


Dla osób, wybrały pakiet z zakwaterowaniem (A.1, A.1+, A.3, A.3+, B.1, B.1+), miejscem, gdzie będzie mógł go odebrać, będzie parafia, na terenie której zostanie zakwaterowany. Jeśli pielgrzym wybierze inną opcję spośród dostępnych pakietów, w której nie ma zakwaterowania (A.2, A.4, B.2), pakiet będzie można odebrać w jednym z ośmiu wskazanych miejsc na terenie Krakowa (lista miejsc dostępna jest TUTAJ).


Pakiet wolontariusza

Pielgrzymem jest również każdy zarejestrowany wolontariusz, dlatego wolontariusze także otrzymają pakiet pielgrzyma. Dla wolontariuszy przygotowane zostały również dodatkowe gadżety oraz materiały, które mają ułatwić pracę w czasie trwania ŚDM (np. by wolontariusz był widoczny wśród tłumu). 


- Wolontariusz jest po to, aby służyć i godzi się na tę służbę. Chcemy też, aby wolontariusz skorzystał duchowo z ŚDM na miarę tego, ile może. Wobec tego pakiet wolontariusza jest skonstruowany tak, aby została pamiątka materialna, ale też duchowa z tego czasu, który poświęca dla innych - mówi Katarzyna Kucik, koordynatorka sekcji wolontariatu.


Więcej informacji na temat pakietów pielgrzyma znajduje się TUTAJ.


Zofia Świerczyńska


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam