data: 26.07 - 31.07.2016

Campus Misericordiae 30 – 31 lipca. Jak dotrzeć sprawnie i bezpiecznie


Pielgrzymowanie do miejsca czuwania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Brzegach odbędziemy w większości pieszo. Tylko osoby niepełnosprawne z odpowiednimi pozwoleniami dojadą pod sam Campus.

 

Część trasy możemy jednak pokonać dostępnymi środkami transportu.

 

Pociągiem

Pociągi w dniu 30 lipca 2016 r. przyjadą na stacje Kraków Swoszowice, Kraków Bieżanów, Kraków Płaszów, Dworzec Główny oraz Podłęże. Stamtąd będziemy poruszać się komunikacją miejską lub/i pieszo. Od 30 lipca do 1 sierpnia do godz. 12 czasowo wyłączone z obsługi pociągów będą stacje Kokotów i Węgrzce Wielkie oraz dodatkowo stacja w Wieliczce.

 

Komunikacją miejską

MPK zawiezie nas do Bieżanowa, Małego Płaszowa i na Lesisko, w okolice ul. Klasztornej. Dalszą część trasy będziemy musieli odbyć pieszo. Ponieważ należy spodziewać się dużego obłożenia transportu publicznego, może okazać się, że i ten odcinek będziemy musieli pokonać na własnych nogach.

 

Samochodem

Liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych dojeżdżających spoza Krakowa jest ograniczona i nie można zagwarantować, że będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Lokalizacja parkingów w Krakowie

www.sdminformacjadrogowa.pl oraz www.campusmisericordiae.pl/pdf/225536_0.pdf

 

Autokarem

Autokary na czas spotkania z papieżem Franciszkiem pozostają na wyznaczonych parkingach.

Lokalizacja parkingów

www.sdminformacjadrogowa.pl oraz www.campusmisericordiae.pl/pdf/225536_0.pdf

 

Trasy dojścia do Campusu Misericordiae

Zostały przygotowane konkretne drogi dojścia do miejsca czuwania, które są zaznaczone m.in. na mapkach, jakie otrzymali zarejestrowani pielgrzymi. Można je także pobrać tutaj:

www.krakow2016.com/campus-misericordiae-mapy 

www.campusmisericordiae.pl/pdf/225536_0.pdf

www.krakow.pl/komunikacja/201498,1846,komunikat,jak_poruszac_sie_po_krakowie__mapy_dla_pielgrzymow__pdf_.html

Wszystkie trasy dojścia są oznaczone. Na każdej z nich będą również obecni wolontariusze, którzy udzielą potrzebnych informacji. Długość trasy do przejścia zależy od miejsca, z którego wyruszymy. Należy jednak liczyć się z kilkoma kilometrami do pokonania piechotą.

 

Ważna informacja organizacyjna

 

Dojście do sektorów na Campus Misericordiae będzie możliwe wyłącznie wyznaczonymi trasami. 

Trasy te są oznaczone literami odpowiadającymi oznaczeniom sektorów: literami A, B, C, D, E, F, G, H oraz J. Prosimy o wcześniejsze sprawdzenie właściwej trasy dojścia odpowiadającej oznaczeniu Waszego sektora na wejściówce na mszę.

Zmiana trasy przejścia uniemożliwi wejście na wyznaczony sektor!


Informacja dla osób niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych zostaną usruchomione 3 linie autobusowe:
stacja początkowa Dworzec Czyżyny - stacja końcowa Lesisko
stacja początkowa Dworzec Nowy Kleparz - stacja końscowa Lesisko
stacja początkowa ul. Dworcowa (rejon Dworca płaszów) - stacja końcowa Mała Góra

Kursy będą realizowane od. 30.07 od godz. 8.00 i będą to kursy dyspozytorskie (autobus po napełnieniu będzie wyjeżdżał w trasę). Uprawnione do wsiadania będą wyłacznie osoby niepełnosprawne z jednym opiekunem po okazaniu wolontariuszowi wejściówki na sektor dla niepełnosprawnych. Kursy powrotne realizowane będą ze stacji koncowych w niedzielę 31.07.

Kiedy przybyć na Campus?

Zajmowanie sektorów jest możliwe przez całą sobotę, 30 lipca, zgodnie z informacjami zawartymi na wejściówkach (gdzie podany jest czas dotarcia do danego sektora) oraz w niedzielę 31 lipca, również zgodnie z informacjami zapisanymi na biletach wstępu. Dla „spóźnialskich” i nieposiadających wejściówek będą otwarte najdalsze, zewnętrzne sektory. Pielgrzymi z sektora VIP ( S) powinni przybyć na ok. trzy godziny przed rozpoczęciem uroczystości, natomiast  sektor 0 zostanie zamknięty godzinę przed spotkaniem.

Ponadto na trasach dojścia do Campusu będą działały Centra Informacyjno – Rejestracyjne, w których pielgrzymi będą mogli odebrać Pakiet C lub zarejestrować się i otrzymać wejściówkę. 

 


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam