data: 26.07 - 31.07.2016

Bp Grzegorz RyśALBUM WYDARZENIA NA FLICKRZE ŚDM


10 grudnia drugie spotkanie w ramach „Ogień dla nas i całego świata” – tym razem Gościem specjalnym rekolekcji będzie biskup pomocniczy krakowski – Grzegorz Ryś. Ksiądz biskup, pomysłodawca cyklu rekolekcji poświęconego darom Ducha Świętego, wygłosi dla nas konferencję o DARZE ROZUMU. Tym razem zaprosiliśmy do podzielenia się świadectwem dwie wspólnoty: NaMarka i Zakon Ducha Świętego.
Ponieważ rozpoczął się czas Adwentu, odprawiona Msza św. będzie mszą roratnią - weźcie więc ze sobą świece i ciepło się ubierzcie! 
W ramach kolekty będzie zebrana składka na jedną z akcji, które są owocem ŚDM w naszej Archidiecezji – SYLWESTER Z UBOGIMI.

UWAGA! UWAGA!

Do 4 grudnia (niedziela), godz. 18.00, możecie zadawać swoje pytania dotyczące Daru rozumu bp. Grzegorzowi Rysiowi, na stronie wydarzenia na Facebooku!
 


Biskup jest znanym w Polsce promotorem idei Nowej Ewangelizacji, jednym z pomysłodawców Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów (OSE), kształcącej przyszłych liderów i ewangelizatorów.

Aktywnie uczestniczy w życiu Drogi Neokatechumenalnej, głosi kazania, rekolekcje i dni skupienia.


Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny. Jest członkiem kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała przyznawanej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” za zasługi dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. 

Biskup Grzegorz konsekwentnie uczy, że nikt nie może powiedzieć: „Jezus jest Panem” bez pomocy Ducha Świętego.


Jako zawołanie biskupie bp Grzegorz przyjął słowa Virtus in infirmitate (Moc w słabości). 

W herbie Biskupa Grzegorza z obłoków wyłania się błogosławiąca ręka Opatrzności, motyw z pateny zmarłego w 1118 roku biskupa Maura. Za nią równoramienny, ozdobny krzyż, tzw. Crux gemmata. Patena odnaleziona wraz kielichem w biskupim grobie jest najstarszym naczyniem liturgicznym zachowanym w katedrze wawelskiej. Biskup odwołuje się do najdawniejszych korzeni polskiego chrześcijaństwa, w nadziei na pomnożenie wielkiego historycznego dziedzictwa wiary i kultury, którego syntezą jest Wawel.


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam