data: 26.07 - 31.07.2016

Bp Edward Dajczak

26 listopada (sobota), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 16.30


Organizatorzy rekolekcji zaprosili bp. Edwarda Dajczaka jako Gościa specjalnego rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata” nie tylko dlatego, że podczas Światowych Dni Młodzieży głosił doskonałe katechezy i był członkiem Komisji Nadzorczej Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Ten cykl rekolekcji - z inicjatywy bp. Grzegorza Rysia - został poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Dla organizatorów kluczowe było to, by naszych Gości i prelegentów łączyła wyjątkowa osobista relacja z Duchem, tak jak księdza biskupa, który w swoim nauczaniu z dużą czcią odnosi się do osoby Ducha Pocieszyciela. 

Jest twórcą cyklu video komentarzy „(Vlog) bez piuski”, lubianym mówcą konferencji Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji ICE, a od 1999 roku współorganizatorem ewangelizacji na polach Woodstock, znanej jako Przystanek Jezus.

Jest jednym z najprężniej działających na rzecz Nowej Ewangelizacji biskupów w Polsce. Szczerze przyznaje w mediach, że doświadczył zaśnięcia w Duchu podczas rekolekcji organizowanych dla 190 kapłanów, z których wielu również dostąpiło tej łaski. Z owocności tego daru czerpią do dziś.

Biskup przekonuje, że „by dobrze ewangelizować w świecie informacji, najpierw trzeba usłyszeć, co mówi Duch do Kościoła – Kościół nie stanie się miejscem głoszenia Chrystusa, przekazując informacje, ale przez to, że jest miejscem spotkania (...) Pozwólmy Bogu, żeby nas kochał (...) Wtedy będziemy mieli coś do powiedzenia światu”.

BYĆ W CHRYSTUSIE (ESSE IN CHRISTO) to zawołanie posługi, które towarzyszy bp. Edwardowi Dajczakowi od chwili przyjęcia sakry biskupiej 6 stycznia 1990. Ksiądz biskup wpisał je w swój herb, podobnie jak pozostałe elementy, które pokazują jego duchowy związek z pontyfikatem św. Jana Pawła II (prawa część tarczy) i chęć wpisania się w tradycję pasterzy Kościoła prowadzących wiernych na zielone pastwiska Ewangelii (kapelusz pielgrzyma w kolorze zielonym).

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam