data: 26.07 - 31.07.2016

Archidiecezja KrakowskaChodźcie na pole! Rejestracja młodych Archidiecezji Krakowskiej


26 lipca ruszył system rejestracyjny na Światowe Dni Młodzieży. Do organizatorów spływają już kolejne zgłoszenia, także z bardzo odległych zakątków świata. Co jednak z młodymi z Archidiecezji Krakowskiej, którzy – jako gospodarze – także wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży?

Diecezja, która gości pielgrzymów z całego świata podczas kolejnych edycji ŚDM bierze udział w tym święcie młodych w sposób szczególny. Z jednej strony – zaprasza młodych, przygotowuje wydarzenie i gości rzesze ludzi, a z drugiej – jak wszyscy uczestnicy ŚDM –  bierze czynny udział we wszystkich wydarzeniach. W związku z tym – mieszkańcy Archidiecezji Krakowskiej również powinni się zarejestrować! Dzięki temu, możliwe będzie dobre i bezpieczne przeżycie wszystkich wydarzeń.

Pakiety, które wybiera się podczas rejestracji zawierać mogą nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i plecak. Młodzi z Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak ich rówieśnicy z całej Polski, mogą wybrać oczywiście taki pakiet jaki im odpowiada, np. bez zakwaterowania czy wyżywienia.

Aby to uczynić – konieczne będą dwa etapy.

Pierwszy z nich  polega na stworzeniu diecezjalnych makrogrup (jedna makrogrupa może liczyć maklymalnie 5000 osób) - odpowiada za to sekcja pastoralna KO ŚDM. Grupy te są już utworzone.

Drugi etap, to przyporządkowanie poszczególnych grup z terenu Archidiecezji do stworzonej już makrogrupy. Jeśli więc mamy grupę chcącą wziąć udział w ŚDM, nie dokonujemy rejestracji indywidualnie, lecz kontaktujemy się z organizatorami. Każdej zgłoszonej grupie zostanie założone specjalne konto, a jej opiekun otrzyma dalsze informacje umożliwiające dopełnienie rejestracji. Jedna grupa liczyć może maksymalnie 150 osób. Jeśli liczba chętnych przekracza tę liczbę – tworzymy po prostu kolejne grupy. Wszystko to służy usprawnieniu przebiegu rejestracji i pracy organizatorów.

Już dzisiaj grupę pielgrzymów stworzyć mogą parafie bądź dekanaty, szkoły czy ruchy, wspólnoty i duszpasterstwa z terenu całej Archidiecezji Krakowskiej.
W związku z tym, zwracamy się szczególnie do Księży Proboszczów, duszpasterzy, liderów duchowych przygotowań do ŚDM, animatorów i liderów grup i wspólnot: zbierzmy grupy młodych i zachęćmy ich do udziału! Zaprośmy też tych, którzy być może odeszli od Kościoła, zaniedbali w sobie życie Boże. Światowe Dni Młodzieży to szansa, by wrócili, by doświadczyli spotkania z Jezusem, z Ojcem Świętym i pełnymi entuzjazmu wiary rówieśnikami! Niech młodzi, którzy są blisko, zatroszczą się o tych, którzy się oddalili i wspólnie przybędą do Krakowa!

Chodźmy razem na Pole Miłosierdzia!


***

W celu zgłoszenia grupy, należy skontaktować się z organizatorami wysyłając maila na adres: diecezja@krakow2016.com (w temacie wiadomości wpisując: Rejestracja młodzieży krakowskiej na ŚDM) lub telefonicznie: +48 518 309 712.

Rejestracja_modziezy_krakowskiej.pdf pdf 154.57 KB 19-08-2015 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam