data: 26.07 - 31.07.2016

Poznaj Małopolskę

Małopolska dla aktywnych

Małopolska dla aktywnych

Dzięki wyżynnemu i górskiemu ukształtowaniu terenu Małopolska posiada wyśmienite warunki do rozwoju wszelkich formturystyki aktywnej i kwalifikowanej, takiej jak narciarstwo zjazdowe, alpejskie, biegowe, snowboard, wspinaczka górska, nordic walking i trecking. Obserwuje się dynamiczny rozwój oferty turystyki kwalifikowanej, z coraz większym akcentem na sporty ekstremalne. Małopolska ma również bardzo dobrze rozbudowaną sieć turystycznych szlaków: pieszych – 4 838 kilometrów, rowerowych – 4 961 kilometrów oraz konnych – 76 kilometrów. Gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia dotarcie do wszystkich najatrakcyjniejszych zakątków regionu. Biegną tu najsłynniejsze polskie szlaki piesze, tak górskie, jak i nizinne. Są wśród nich te najtrudniejsze – tatrzańska Orla Perć, pienińska Sokola Perć i wiodąca na szczyt Babiej Góry Perć Akademików, jak i te najdłuższe – Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego, Mały Szlak Beskidzki i szlak z Tarnowa na Wielki Rogacz. Nie można także nie wspomnieć o biegnącym na północ od Krakowa słynnym Szlaku Orlich Gniazd czy Szlaku Warowni Jurajskich. Także turystyka rowerowa przeżywa znaczący wzrost popularności. Obok przedsięwzięć prowadzonych przez województwo mających na celu popularyzację tej formy aktywności, w najbliższych latach planuje się budowę tras rowerowych spajających region. Główne trasy połączą najważniejsze miasta w Małopolsce i sięgać będą do granic województwa, umożliwiając ich kontynuację na terenie sąsiadujących regionów.

Dzięki wyżynnemu i górskiemu ukształtowaniu terenu Małopolska posiada wyśmienite warunki do rozwoju wszelkich form turystyki aktywnej i kwalifikowanej, takiej jak narciarstwo zjazdowe, alpejskie, biegowe, snowboard (http://www.visitmalopolska.pl/aktywniezima/Strony/main/main.aspx), wspinaczka górska, nordic walking i trecking. Obserwuje się dynamiczny rozwój oferty turystyki kwalifikowanej, z coraz większym akcentem na sporty ekstremalne. Małopolska ma również bardzo dobrze rozbudowaną sieć turystycznych szlaków: (http://www.visitmalopolska.pl/aktywnielatem/Strony/main/main.aspx) pieszych – 4 838 kilometrów, rowerowych – 4 961 kilometrów oraz konnych – 76 kilometrów. Gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia dotarcie do wszystkich najatrakcyjniejszych zakątków regionu. Biegną tu najsłynniejsze polskie szlaki piesze, tak górskie, jak i nizinne. Są wśród nich te najtrudniejsze – tatrzańska Orla Perć, pienińska Sokola Perć i wiodąca na szczyt Babiej Góry Perć Akademików, jak i te najdłuższe – Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego, Mały Szlak Beskidzki i szlak z Tarnowa na Wielki Rogacz. Nie można także nie wspomnieć o biegnącym na północ od Krakowa słynnym Szlaku Orlich Gniazd czy Szlaku Warowni Jurajskich. Także turystyka rowerowa przeżywa znaczący wzrost popularności. Obok przedsięwzięć prowadzonych przez województwo mających na celu popularyzację tej formy aktywności, w najbliższych latach planuje się budowę tras rowerowych spajających region. Główne trasy połączą najważniejsze miasta w Małopolsce i sięgać będą do granic województwa, umożliwiając ich kontynuację na terenie sąsiadujących regionów.

Małopolska posiada wyśmienite warunki do rozwoju wszelkich form turystyki aktywnej i kwalifikowanej, takiej jak narciarstwo zjazdowe, alpejskie, biegowe, snowboard (http://www.visitmalopolska.pl/aktywniezima/Strony/main/main.aspx), wspinaczka górska, nordic walking i trecking. Obserwuje się dynamiczny rozwój oferty turystyki kwalifikowanej, z coraz silniejszym akcentem na sporty ekstremalne.

W regionie jest również bardzo dobrze rozbudowana sieć szlaków turystycznych (http://www.visitmalopolska.pl/aktywnielatem/Strony/main/main.aspx): zarówno pieszych – 4 838 km, jak i rowerowych – 4 961 km czy konnych – 76 km. Wiodą one do wszystkich najatrakcyjniejszych zakątków regionu.

Biegną tu najsłynniejsze polskie szlaki piesze, tak górskie, jak i nizinne. Są wśród nich te najtrudniejsze – przez Orlą Perć w Tatrach, na Sokolą Perć w Pieninach i wiodący na szczyt Babiej Góry przez Perć Akademików, jak i te najdłuższe – Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego, Mały Szlak Beskidzki i szlak z Tarnowa na Wielki Rogacz. Nie można także nie wspomnieć o biegnącym na północ od Krakowa słynnym Szlaku Orlich Gniazd czy Szlaku Warowni Jurajskich.

Wyznaczone szlaki mają różny stopień trudności - mogą z nich korzystać zarówno doświadczeni turyści jak i rodziny z dziećmi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam