data: 26.07 - 31.07.2016

360 sekund przed ŚDM


360 sekund, dwa razy w tygodniu. Ruszają rekolekcje internetowe przed ŚDM podejmujące tematykę uczynków miłosierdzia, które prowadzi ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Rekolekcje internetowe „Czy jesteś gotów?” przygotowane przez Profeto.pl, są kolejną propozycją przygotowań duchowych do Światowych Dni Młodzieży. - Jako Profeto chcieliśmy zaoferować to, w czym czujemy się najlepiej - mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor grupy medialnej Profeto - Oddajemy więc naszą już dobrze znaną internautom markę „360 Sekund”, na rzecz promocji i duchowego przygotowania do ŚDM – wyjaśnia.

Głoszącym rekolekcje jest ks. Andrzej Gołębiowski SDB, a tematem jest miłosierdzie. - Podążamy z miłosierdziem i ku miłosierdziu. Uczynkami, które nazywamy miłosierdziem co do duszy i co do ciała – wyjaśnia w zapowiedzi rekolekcji ks. Andrzej.

Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób, które chcą odpowiednio przygotować się do ŚDM  w Krakowie. -  Nie wiem, czy jesteś wierzący, czy nie wierzący – nie ważne. Nie wiem jak tutaj trafiłeś. To jest czas dla ciebie, tylko 360 sekund – zachęca ks. Andrzej. - Zarezerwuj je, aby uczynić swoje serce przygotowane, by ŚDM, czas spotkania z papieżem Franciszkiem, nie był stracony, ale był owocnym doświadczeniem bogactwa miłosierdzia.

Jak podkreśla ks. Michał Olszewski SCJ, przygotowanie duchowe do ŚDM, obok przygotowań organizacyjnych, odgrywa bardzo ważną rolę. - Wiele trzeba przygotować od strony zewnętrznej, ale najważniejsze by przygotować serca! Jeśli to się nie stanie, to na nic nawet najlepsza organizacja – zaznacza ks. Michał. - Moim marzeniem też było, by te rekolekcje wpisały się i były przedłużeniem comiesięcznych spotkań „Dla nas i całego świata” w Łagiewnikach. Ufam, że i 360 Sekund zaiskrzy!


Zofia Świerczyńska

Kolejne odcinki rekolekcji internetowych będą emitowane w każdy poniedziałek i czwartek na stronie 
profeto.pl orazkrakow2016.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam